TR - EN

“Biyoteknolojik İlaçlarda Gelecek ve Türkiye” Sempozyumu’nun Hazırlıklarına Başlandı

biyoteknolojik ilaçlar sempozyum biyoteknolojik ilaçlar sempozyum

19-20 Nisan 2018 tarihlerinde Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) tarafından Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda PharmaNext ve Biotecnica Fuarları ile eşzamanlı olarak düzenlenecek olan “Biyoteknolojik İlaçlarda Gelecek ve Türkiye Sempozyumu”nun ilk hazırlık toplantısı, 27 Kasım 2017 Pazartesi günü saat 13:00-17:00 saatleri arasında İstanbul’da yapıldı.

Sempozyum program taslağı oluşturulması amacıyla düzenlenen ilk hazırlık toplantısı, TÜSEBTürkiye Biyoteknoloji Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Ali Osman KILIÇ başkanlığında, Türkiye Biyoteknoloji Enstitüsü’nde görevli Araştırmacı Gülhas SOLMAZ ve Uzman Kübra YILMAZ’ın da aralarında bulunduğu akademisyenler, endüstri temsilcileri ve resmi kurum temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Biyoteknoloji ve farmasötik alanlarında akademik çevre ve endüstri işbirliğini geliştirmek, Ar-Ge üretim teknolojileri ve uluslararası işbirliği olanaklarını artırmak amacı ile düzenlenecek olansempozyuma ulusal ve uluslararası birçok katılımcı davet edilecektir. Sempozyum, İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi (İSEK),Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV), Temizoda Teknolojileri Derneği ve Moleküler Biyoloji Derneği gibi kurumların etkinlikleri ile zenginleşecektir.