İletişim

Enstitü Başkanımız

1973 yılında Mersin’de doğdu.

1989 yılında Hacettepe Üniversitesi (İngilizce) Tıp Fakültesi’ne başladı ve1996 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

1997 yılında İstanbul Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum asistanlığına başladı.1999 yılında Manchester Üniversitesi Jinekopatoloji Bölümünde Ofis Histeroskopi ve uterin serviks premalin lezyonları konularında gözlemci olarakçalıştı. Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzmanlığını, İstanbul Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden 2002 yılında aldı.

2002-2006 yılları arasında İstanbul ve Ankara’da çeşitli özel hastanelerde görev yaptı ve bu süreçte Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Reprodüktif Endokrinoloji ve Tüp Bebek Kliniğinde IVF sertifikalı eğitim programına katıldı.

2006 yılında açıktan atama kurası ile Giresun Devlet Hastanesi, ardından Keçiören Eğitim ve Araştırma hastanesine atandı. 2008-2011 yılları arasında Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Reprodüktif Endokrinoloji ve Tüp Bebek Kliniği'nde çalıştı, ileri düzey laparoskopi ve histeroskopi eğitimi aldı.

2011-2012 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde görev yaptı.

2012 yılında Doçentlik ünvanı, 10 Nisan 2018 tarihinde ise Profesörlük ünvanı aldı. 2012-2016 yılları arasında Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde eğitim sorumlusu olarak çalıştı. Bu süre içerisinde, birçok asistanın endoskopik ve jinekolojik ameliyat eğitiminde,ameliyathane ve poliklinik modernizasyonu sürecinde görev aldı.

2013 yılından bu yana Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Cerrahi Tıp Bilimleri Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD kadrosunda öğretim üyesi olarak çalışmakta.

22.07.2016 tarihinde T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Anne Çocuk Ergen Sağlığı Enstitüsü kurucu başkanı olarak atandı.

Branşında ilgi alanları:İnfertilite ve genetiği, erken menopoz, yardımcı üreme teknikleri, endoskopik cerrahi ve genel jinekoloji.

Ulusal ve Uluslararası 100 kadar yayını, kongre sunumu ve 3 adet kitap bölümü var.Birçok ulusal ve uluslararası dergide makale danışmanlığı bulunmaktadır. 2014 Yılından itibaren Jinekoloji-Obstetrik ve Neonatoloji Tıp Dergisi editörlüğünü yürütmekte.

Dernek Üyelikleri:Türk Jinekoloji ve Obstetri Derneği, TSRM, Jinekolojik Endoskopi Derneği, Endometriozis Derneği, Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği üyesidir.

Yabancı dil: İngilizce (iyi), Almanca (az), Arapça (az) bilmektedir.

Evli olup, 1 kızı vardır.