İletişim

Doğum Şekli Tercihinin Multidisipliner İrdelenmesi Çalıştayı / 10-11 Şubat 2017 / Ankara

 

 

Çalıştayda; yıllık doğum sayısı 4500 üzeri olan hastanelerden primer sezaryen oranı en düşük olan (%11’in altında) 9 tanesinin doğumhane klinik şefi, ebesi ve gebe okulu sorumlu olan 26 kişiye Sn. Emine Erdoğan Hanımefendi tarafından üstün hizmet plaket verildi.

  •  PLAKET ALAN HASTANELERİMİZ
  • DİYARBAKIR GAZİ YAŞARGİLEĞİTİM ve ARAŞTIRMAHASTANESİ
  • GAZİANTEP CENGİZ GÖKÇEK KADIN DOĞUM ve ÇOCUK HASTALIKLARI HASTANESİ
  • HATAY DEVLET HASTANESİ
  • KONYA DR. FARUK SÜKAN KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTALIKLARI HASTANESİ ·
  • MARDİN DEVLET HASTANESİ
  • SİVAS NUMUNE HASTANESİ ŞANLIURFA EĞİTİM VE ARAŞTIRMAHASTANESİ ·
  • BATMAN KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTALIKLARI HASTANESİ
  • ADANA KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTALIKLARI HASTANESİ

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB), Türkiye Anne Çocuk ve Ergen Sağlığı Enstitüsü tarafından Sezaryen oranlarının artmasında etkin olan faktörlerin tespiti ve bu sorunlara ilişkin çözüm önerileri üretmek amacıyla; 10-11 Şubat 2017 tarihlerinde Ankara'da  Cumhurbaşkanımızın eşi Sn. Emine Erdoğan hanımefendi ve Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ'ın katılımlarıyla düzenlenen  "Doğum Şekli Tercihinin Multidisipliner İrdelenmesi Çalıştayı" yapıldı.

 Çalıştaya katılarak bizleri onurlandıran Cumhurbaşkanımızın eşi Sn. Emine Erdoğan hanımefendi de bir konuşma yaptı: Konuşma metni için tıklayınız. 

Doğum Şekli Tercihinin Multidisipliner İrdelenmesi Çalıştayı Kitapçığına ulaşmak için tıklayınız. 

 

Doğum Şekli Tercihinin Multidisipliner İrdelenmesi Çalıştayı Sonuç Raporu

 

 

 

P. Perkreata'da bipolar makasla minimal kanama ile sezaryen histerektomi Eğitim Videosu

Interventional Options in Management of Placenta Abnormalities

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KPSS 2018/5: Sağlık Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçları Açıklandı Sözleşmeli Personelin İzinlerinde Değişikliği de İçeren Bakanlar Kurulu Kararı Resmi Gazete' de Yayımlandı TÜBİTAK Bilim ve Toplum Programları Çağrı Metinleri Yayınlandı NIH, yeni yayınlanan “Bağımlılığı Uzun Vadede Sona Erdirmeye Yardımcı Olma (HEAL) Girişimi" araştırma planının detaylarını açıkladı. Avrupa Komisyonu Yeni Araştırma Hibe Programlarının Planlamasını Başlattı 100 Tematik alanda YÖK Doktora Bursu verilecektir. TÜİK 2017 Yılı Ölüm İstatistiklerini Yayınladı CDC Hepatit-B Pozitif Gebeler İçin Yeni Öneriler NIH 5 Yıllık Biyomedical Veri Stratejisini Açıkladı. TÜBİTAK’ın Yeni Destek Programları Açıklandı TAÇESE Adolesan Sağlığı Bilim Kurulu İlk Toplantısı Ankarada Gerçekleştirildi. TÜBİTAK Tarafından ARDEB 1003 Programı Kapsamında Açılan "Nadir Hastalıklar" Çağrısı DSÖ 2018 Dünya Sağlık İstatistikleri Yayınlandı Türkiye Anne, Çocuk ve Ergen Sağlığı Enstitüsü tarafından 28 Şubat 2018'de Düzenlenen Ankara Kurumlarının Nadir Hastalık Konusunda Kapasiteleri, Sorunları Çalıştayı Raporu Yayınlandı TÜİK 2017 Yılı Doğum İstatistiklerini Yayınladı TAÇESE Tanıtım Kitapçığı Yayınlanmıştır. TÜİK 2017 Yılı Ölüm Nedeni İstatistiklerini Yayınladı Türkiye Anne, Çocuk ve Ergen Sağlığı Enstitüsü, 28 Şubat 2018'de Düzenlenen Nadir Hastalıklar Kayıt Sistemleri Çalıştay Raporu Yayınlandı TÜİK BM Tanımına Göre; 0-17 Yaş Grubunu İçeren 2017 Çocuk İstatistiklerini Yayınladı TAÇESE Nadir Hastalıklar Farkındalık Günü Toplantısı Sunum Kitapçığı Yayınlanmıştır. TÜM HABERLER