TÜSEB / Başkanlık / Akademik ve Bilimsel Etkinlikler / Dijitalist 2021

Dijitalist 2021

TÜSEB Başkanı Erhan Akdoğan, Dijital Sağlık ve Biyoinformatik Derneği tarafından 4-5 Haziran tarihlerinde çevrimiçi düzenlenen DİJİTALİST 2021’e katıldı.

Modern teknoloji ile birlikte gelişen dijital sağlık uygulamaları ve bilişim teknolojilerinin sağlık sektörüne desteklerinin ele alındığı kongrede kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, sağlık profesyonelleri, akademisyenler ve sektör temsilcileri bir araya geldi.

Prof. Dr. Erhan Akdoğan, oturum başkanlığını Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Başkanvekili Prof. Dr. Serkan Topaloğlu ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl’ ün yaptığı “Başarılı Dijital Sağlık EKO Sistemi Nasıl Oluşturulur?” oturumunda yer aldı.

Prof. Dr. Erhan Akdoğan yapay zeka, genom uygulamaları, biyoinformatik alanlarında değerlendirmelerde bulunurken; “Her zaman her yerde tanı ve tedavi” yaklaşımı ile dijital sağlık uygulamalarının önemine değindi. TÜSEB’ in yenilikçi, özgün projeleri hayata geçirmek amacı ile Biyoteknoloji ve Türkiye Sağlık Veri ve Yapay Zeka Uygulamaları Enstitülerinin işbirliği içerisinde çalışmalarını gerçekleştirdiğini ifade etti. TÜSEB yürütücülüğünde TEKNOFEST kapsamında düzenlenen Sağlıkta Yapay Zeka Yarışması hakkında bilgi veren Prof. Dr. Erhan Akdoğan, dijital sağlık verilerinin açılmasında TÜSEB’in bir arayüz olduğunu belirterek, kongrenin düzenlenmesinde emeği geçenlere, panelistlere ve katılımcılara teşekkürlerini iletti.