TÜSEB / Başkanlık / Akademik ve Bilimsel Etkinlikler / TÜSEB Başkanı Gençlerle Buluştu

TÜSEB Başkanı Gençlerle Buluştu

TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Erhan Akdoğan, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen iftar yemeğinde YTB Bursiyeri gençlerle buluştu.

Eğitmen ve öğrencilerin etkileşimini artırmak amacıyla düzenlenen organizasyonda, eğitim süreçlerine katkı sağlayan TÜSEB Akademisyenleri; TÜSEB-TÜYZE (Türkiye Sağlık Veri Araştırmaları ve Yapay Zeka Uygulamaları Enstitüsü) Başkanı Prof. Dr. Songül Varlı, Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emin Aktan ve Dr. Öğr. Üyesi Yeliz Doğan Merih katılım sağladı. 

TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Erhan Akdoğan; TÜSEB’in sağlık alanında nitelikli insan kaynağının yetişmesi ve desteklenmesi sorumluluğu ile dünyanın dört bir yanından gelerek ülkemizde eğitim alan uluslararası öğrencilerin gelişimlerine katkı sağlamak amacı ile düzenlediği ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği “Sağlıkta Yapay Zeka”, “Robotik Kodlama” ve “Sağlıkta İnovasyon” eğitimleri hakkında bilgi verdi.İki kurum arasındaki işbirliğinin güçlenmesi için gayret gösterdiklerini ifade eden Prof. Akdoğan, sözü gençlere vererek, görüş ve önerilerini dinledi.