TÜSEB / Duyurular / Sistem Biyolojisi ve Biyoinformatik Stratejik Ar-Ge Proje Çağrısı (2019-TA-01) Değerlendirme Sonuçları Açıklandı

Sistem Biyolojisi ve Biyoinformatik Stratejik Ar-Ge Proje Çağrısı (2019-TA-01) Değerlendirme Sonuçları Açıklandı

Hastalıkların tanı, takip ve tedavisine yönelik yenilikçi yaklaşımların geliştirilmesinin amaçlandığı “TÜSEB 2019-TA-01 Sistem Biyolojisi ve Biyoinformatik Stratejik Ar-Ge Proje Çağrısı”na yapılan başvuruların değerlendirilmesi tamamlanmış olup 30 projenin desteklenmesine karar verilmiştir. 

Farklı biyolojik seviyelerden yeni nesil teknolojiler ile üretilen yüksek boyutlu biyolojik verilerin sistem biyolojisi ve biyoinformatik yaklaşımları ile analiz edileceği bu projelerde, makine öğrenmesi ve derin öğrenme gibi yeni nesil yapay zekâ ve veri bilimi teknolojilerinin geliştirilmesi ve uygulanması planlanmıştır. Söz konusu projeler aracılığı ile hastalıkların tanı, takip ve tedavisine yönelik çok daha hızlı, düşük maliyetli ve daha etkili stratejilerinin tasarlanması hedeflenmektedir.

Bu çağrı kapsamında yapılan proje başvurularının sonuçlarına  tbys.tuseb.gov.tr web linkinden ulaşabilirsiniz.

TA-01 Sistem Biyolojisi ve Biyoinformatik Stratejik Ar-Ge Proje Çağrısı  2019 Yılı 1. Dönem Destek Listesi için tıklayınız.