Haberler / Cumhuriyetimizin 100.Yılında ISQua 2023 İstanbul’da

Cumhuriyetimizin 100.Yılında ISQua 2023 İstanbul’da

Cumhuriyetimizin 100. Yılında International Society For Quality in HealthCare(ISQua) 2023 konferansı İstanbul'da düzenlenecektir. ISQua konferanslarına, hasta güvenliği, kalite ve sağlık hizmetleri alanlarında çalışmalarıyla ön plana çıkan üye ülkeler aday olmakta ve ülkelerin organizasyon ve altyapı açısından hazır bulunurlukları, önceki yıllarda yürüttükleri etkinlikler ve konferanslarda sunulan bilimsel çalışmalar gibi birçok farklı parametre dikkate alınarak değerlendirme yapılmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'nın destekleri ile bu önemli konferans için adaylık yarışında bayrağı göğüsleyen Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitümüz(TÜSKA), İstanbul 2023 ISQua Konferansında birçok ulusal ve uluslararası otoritenin temsilcileri ile sağlık profesyonelleri ve akademisyenlere ev sahipliği yapma mutluluğunu yaşayacaktır. Konferans Dünya Sağlık Örgütü ve diğer uluslararası otoriteler tarafından yakından takip edilmektedir.

Tokyo, Londra, Kuala Lumpur ve Cape Town Konferansları ve ISQua Genel Kurulunda ülkemizi temsil eden Enstitümüz, Türkiye’nin kalite, akreditasyon ve güvenlik alanında gerçekleştirdiği başarılı uygulamaların ve çalışmaların uluslararası platformlarda daha çok temsil edilmesi gerekliliğine inanmaktadır. Cumhuriyetimizin 100.Yılında ülkemizde düzenlenecek 40. ISQua 2023 Konferansı bu açıdan büyük önem taşımaktadır.

 

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı

İstanbul 2023 ve diğer ISQua Konferanslarına ilişkin detaylar

https://www.isqua.org/events/upcoming-events.html