TÜSEB / Haberler / HIMSS Eurasia

HIMSS Eurasia

HIMSS + Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı 17-19 Kasım tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek.

Sağlık bilişimi alanında, yeni uygulama ve gelişmelerin konuşulacağı sağlık yöneticileri ve profesyonellerini bir araya getiren  organizasyonda; TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Erhan Akdoğan “ Sağlıkta Robotlar Çağı Başladı mı? Robotik Teknolojiler ve Sağlığın Geleceği “ panelinde , TÜYZE ( Türkiye Sağlık Veri Araştırmaları ve Yapay Zeka Uygulamaları Enstitüsü )  Başkanı Prof. Dr. Songül Varlı “ HBYS'den Yapay Zekaya Sağlık Bilgi Sistemlerinde Dönüşüm“ panelinde konuşmacı olarak yer alacak.

Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı  HIMSS + Eurasia TÜSEB tarafından verilen TÜSEB Teşvik Ödüllerine de ev sahipliği yapacak.Yaptığı çalışmalarla sağlık bilim ve teknolojilerine uluslararası düzeyde önemli katkılarda bulunabilecek niteliklere sahip olduğunu kanıtlamış beş bilim insanına TÜSEB Teşvik Ödülü takdim edilecek. Hasan Kalyoncu Üniversitesinden Prof. Dr. Mehmet Lütfi Yola, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesinden Doç. Dr. Tolga Çukur, Gazi Üniversitesinden Doç. Dr. Tuğba Şişmanlar Eyüboğlu, Bezmialem Vakıf Üniversitesinden Doç. Dr. Işıl Gazioğlu ve Orta Doğu Teknik Üniversitesinden Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Acar organizasyonda ödüllerini alacak.