TÜSEB / Haberler / HIMSS + Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı

HIMSS + Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı

HIMSS + Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı 17-19 Kasım tarihlerinde Antalya’da gerçekleştiriliyor.

Bilgi teknolojilerinin sağlık hizmetlerinin sunumu ve geliştirilmesinde kullanımını sağlama amacıyla kurulan HIMMS (Healthcare Information and Management Systems Society) tarafından düzenlenen konferansta sağlık sektörünün profesyonelleri düzenlenen panellerde sağlığın geleceğini tartışıyor.

TÜSEB’ den Başkan Prof. Dr. Erhan Akdoğan’ın katıldığı “ Sağlıkta Robotlar Çağı Başladı mı? Robotik Teknolojiler ve Sağlığın Geleceği “ panelinde; mevcut robot teknolojilerinin geldiği nokta, robotların sağlık hizmetlerinin aktif kullanımındaki mevcut durumu ve robotik sistemlerin geleceği ele alındı. 

Prof. Dr. Akdoğan tarihsel süreçlere yer verdiği konuşmasında; elektriğin icadı ile başlayan endüstri 1.0 kavramının elektrikli makinaların icadı ile Endüstri 2.0, Robotik Teknolojiler ile Endüstri 3.0 kavramını ortaya çıkardığına değindi. “ Önümüzdeki yıllarda ve gelecek bu alanda gizli” sözleri ile Biyomektronik alanın önemine vurgu yaptı. “Yeni hikayeler oluşturabilmek için hekimlerle mühendisleri bir araya getirecek olduğumuz platformlara ihtiyacımız var” dedi ve bu imkanı sağladığı için HIMSS’e teşekkürlerini sundu.