TÜSEB / Haberler / II. Uluslararası Sağlıkta Yapay Zeka Kongresi

II. Uluslararası Sağlıkta Yapay Zeka Kongresi

İlki İzmir’de 2020’de gerçekleştirilen Uluslararası Sağlıkta Yapay Zeka Kongresi, bu yıl 16-18 Nisan tarihleri arasında İzmir Bakırçay Üniversitesi ve İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ev sahipliğinde online olarak, “COVID-19 Pandemi Sürecinde Sağlıkta Yapay Zeka Uygulamaları” ana teması ile düzenlenecek.

TÜSEB’ in de sağlık bilimi ve teknolojilerinin geliştirilmesinde yapay zeka uygulamalarının önemi nedeni ile destek verdiği kongreye, TÜSEB’ den Başkan Prof. Dr. Erhan Akdoğan, TÜSEB-TÜHKE’ den (Türkiye Halk Sağlık ve Kronik Hastalıklar Enstitüsü) Prof. Dr. Kazım Yalçın Arğa katılacak. “TÜBİTAK ve TÜSEB Gözüyle Yapay Zeka” panelinde Prof. Dr. Erhan Akdoğan konuşmacı olarak yer alacak. 

Kongre kapsamında TÜSEB tarafından, sağlık ekosisteminin önemli bir parçası haline gelen yapay zeka ile ilgili “Türkiye Sağlık Ekosisteminde Yapay Zekânın Yeri” başlıklı uydu sempozyum düzenlenecek. Uydu sempozyumda; Sağlık Alanındaki Yapay Zekâ Çözümleri ile İlgili Riskler ve Önlemler, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyonda Yapay Zekâ Uygulamaları, Genomik ve Klinik Tanı ve Tedavi Süreçlerinde Yapay Zekanın Rolü ele alınacak. Bilim insanları, uzmanlar yapay zeka teknolojilerinin ve zeki teknikler temelli sistemlerin gelişimi ve gelecekte bizleri nelerin beklediği ile ilgili bilgi ve deneyimlerini paylaşacak.

Detaylı bilgi için tıklayınız.