TÜSEB / Haberler / III. Uluslararası Sağlıkta Yapay Zekâ Kongresi

III. Uluslararası Sağlıkta Yapay Zekâ Kongresi

III. Uluslararası Sağlıkta Yapay Zekâ Kongresi kapsamında düzenlenen “Rehabilitasyon Robotlarında Yapay Zekâ Kullanımı ve Geleceği” konulu TÜSEB oturumu 12 Mayıs 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. 

TÜSEB’in sağlık alanında ‘insan için yapay zekâ’yı öncelikleyerek destek verdiği kongreye TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Erhan Akdoğan, TÜYZE Başkanı Prof. Dr. Songül Varlı katılım sağladı.

İlk oturumda konuşmacı olarak yer alan TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Erhan Akdoğan “Yapay Zekâ Tabanlı Rehabilitasyon Teknolojileri ve TÜSEB’in Rolü” başlıklı sunumunda; rehabilitasyon süreçleri, bu süreçlerde robotik ve yapay zekânın bugünü ve geleceği, tanı, teşhis ve tedavi süreçlerinde yapay zekânın rolü, TÜSEB proje destek programları ve rehabilitasyon süreçlerinin geliştirilmesinde TÜSEB’in rolü ve çalışmaları konularında katılımcıları bilgilendirdi.

TÜYZE Başkanı Prof. Dr. Songül Varlı’nın moderatör olarak yer aldığı ikinci oturumda sağlıkta yapay zekâ alanında uzman akademisyenler tarafından gerçekleştirilen sunumlarda sağlıkta alanında yapay zekânın etkileri ve uygulama örnekleri ele alındı.