TÜSEB / Haberler / III. Uluslararası Sağlıkta Yapay Zeka Kongresi

III. Uluslararası Sağlıkta Yapay Zeka Kongresi

Uluslararası Sağlıkta Yapay Zeka Kongresi’nin üçüncüsü bu yıl 11-13 Mayıs 2022 tarihleri arasında İzmir Bakırçay Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, İzmir Tınaztepe Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve Uluslararası Sağlıkta Yapay Zekâ Derneğinin katkılarıyla çevrimiçi olarak “Sağlıkta Yapay Zeka ve Robotik Teknolojiler” ana teması ile düzenlenecek.

TÜSEB’ in de sağlık bilimi ve teknolojilerinin geliştirilmesinde yapay zekâ uygulamalarının önemi nedeni ile destek verdiği kongreye, TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Erhan Akdoğan, TÜSEB-TÜYZE (Türkiye Sağlık Veri Araştırmaları ve Yapay Zekâ Uygulamaları Enstitüsü) Başkanı Prof. Dr. Songül Varlı katılacak. “Rehabilitasyon Robotlarında Yapay Zekâ Kullanımı ve Geleceği” isimli TÜSEB oturumunda Prof. Dr. Erhan Akdoğan konuşmacı olarak yer alacak. 

Kongre kapsamında TÜSEB tarafından, sağlık ekosisteminin önemli bir parçası haline gelen yapay zekâ ile ilgili iki oturum düzenlenecek. İlk oturumda “Yapay Zekâ Tabanlı Rehabilitasyon Teknolojileri ve TÜSEB’in Rolü”, “Rehabilitasyon Robotlarında Yapay Zekâ Kullanımı ve Geleceği” sunumları, ikinci oturumda ise “Yapay Zeka Tıbbi Görüntülemenin Geleceğini Nasıl Şekillendiriyor?”, “EMG Kontrollü Protezlerde Yapay Zeka Uygulamaları”, “Klinik Biyoenformatik ve Kanser” sunumları yer alacak. 

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayınız.