TÜSEB / Haberler / Rehabilitasyon Teknolojileri Eğitimi Üçüncü Oturumu Tamamlandı

Rehabilitasyon Teknolojileri Eğitimi Üçüncü Oturumu Tamamlandı

TÜSEB ve Ankara Şehir Hastanesi işbirliği ile düzenlenen "Rehabilitasyon Teknolojileri Eğitimi"nde sağlık profesyonellerine yönelik olarak rehabilitasyon teknolojileri alanında mühendislik bilgilerinin verildiği oturumlar sona erdi. 

Ankara Şehir Hastanesi’nde; FTR hekimleri, fizyoterapistler, ergoterapistler, dil – konuşma terapistlerine yönelik düzenlenen eğitimin 29 Temmuz’da düzenlenen ilk oturumunda, TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Erhan Akdoğan “Yapay Zeka Çağında Rehabilitasyonda Yeni Yaklaşımlar ve Biyomekatronik” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. İlk oturum Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emin Aktan’ın “Robotik Rehabilitasyon ve Mühendislik Boyutları” sunumu ile sona erdi.

5 Ağustos’ta gerçekleştirilen ikinci oturumda Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Sıtkı Kocaoğlu “Rehabilitasyon Alanında Yapay Zekanın Kullanımı” sunumunu gerçekleştirdi.

“Rehabilitasyon Teknolojileri Eğitimi” 12 Ağustos’ta TÜSEB Türkiye Sağlık Veri Araştırmaları ve Yapay Zeka Uygulamaları Enstitüsü’nden Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emin Aktan’ın “Rehabilitasyonda Egzersiz Modellemeleri ve Telerehabilitasyon” başlıklı sunumu ile sona erdi.

Eğitim programı, sağlık profesyonelleri tarafından mühendislere yönelik tıbbi bilgilerin verileceği ve alanda karşılaşılan problemlerin çözümüne yönelik tartışmaların yapılacağı oturumlar ile devam edecektir.