TÜSEB / Haberler / Sağlık Çalışanları İftar Buluşması

Sağlık Çalışanları İftar Buluşması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, farklı kademelerde görev yapan sağlık çalışanlarıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki iftar yemeğinde bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin salgın döneminde aşıya ilk ulaşan sayılı ülkeler arasında yer aldığını hatırlatarak “Sadece aşı teminiyle yetinmedik aynı zamanda kendi yerli aşımızı süratle geliştirerek dünyadaki konumumuzu daha da perçinledik. Yerli aşımız TURKOVAC bugün kendi vatandaşımız yanında dünyanın farklı köşelerindeki milyonlarca insana da şifa kaynağı oluyor. Kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz Türkiye Aşı Enstitüsü ve Klinik Araştırmaları Merkezimiz ile, yani yeni hıfzıssıhhamızla bu alanda nitelikli çalışmalar yürütüyoruz. Tüm dünyayı derinden sarsan salgına karşı son iki yıldır başarıyla yürüttüğümüz mücadeleyi inşallah zaferle taçlandırmakta kararlıyız” ifadelerini kullandı.

Davete TÜSEB Başkan Yardımcısı V. Doç. Dr. Rabia Çakır Koç, TÜSEB Genel Sekreter V. Muhammet Sönmez, TÜSEB Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü Başkan V. Doç. Dr. İbrahim Halil Kayral katılım sağladı.