TÜSEB / Haberler / “Sağlıkta Yapay Zekâ Seminer Serisi”

“Sağlıkta Yapay Zekâ Seminer Serisi”

Tıp fakültelerinde ortaya çıkan problemlerin yapay zekâ (YZ) modelleri ile ele alınabilmesi için disiplinler arası iş birliklerine ihtiyaç duyulmasından hareketle TÜSEB- Türkiye Sağlık Veri Araştırmaları ve Yapay Zeka Uygulamaları Enstitüsü tarafından “Sağlıkta Yapay Zekâ Seminer Serisi” gerçekleştirilecek.

Biyomedikal çalışmaları hızlandırmayı ve doktorları geleceğin teknolojileri ile tanıştırmayı hedefleyen seminer serisi kapsamında, ilk seminer TÜSEB Başkanı Prof. Erhan Akdoğan tarafından 21 Nisan’da İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Kemal Atay Amfisinde “Yapay zekâya Giriş ve Uzman Sistemler” başlıklı sunum ile gerçekleştirilecek.

Seminer serisi; Medikal Alanda Dijital Dönüşüm ve Yapay Zekâ, Yapay Zekânın Matematiksel Alt Yapısı ve Klinik Veri ile Açıklanması, Yapay Zekâ- Makine Öğrenmesi Ekseninde Problemlerin Ele Alınması, Denetimli Öğrenme: k-NN, Karar Ağaçları ve ANN, Yarı Denetimli ve Denetimsiz Öğrenme, Fizyoterapi Alanında Robotik ve Yapay Zekanın Kullanımı, Bilgisayarlı Görü Çerçevesinde Tıp Alanındaki Robotik Teknolojiler başlıklı seminerler ile alanında uzman isimler ile devam edecek.