TÜSEB / Haberler / “TÜSEB Proje Destekleri Bilgilendirme Semineri”

“TÜSEB Proje Destekleri Bilgilendirme Semineri”

İlaç, aşı, tıbbi cihaz, biyomalzeme ve tanı kitleri başta olmak üzere ulusal sağlık sistemimizin ihtiyaç duyduğu tıbbi ürün ve teknolojilerin geliştirilmesi, yerlileştirilmesi ve millileştirilmesi amaçları doğrultusunda düzenli olarak farklı üniversitelerin katılımı ve iş birliğiyle gerçekleştirilen Proje Destekleri Bilgilendirme Seminerlerinin bir yenisi daha Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Sinop Üniversitesi, Samsun Üniversitesi, Amasya Üniversitesi ve Hitit Üniversitesi katılımıyla 21 Nisan tarihinde gerçekleştirildi. 

TÜSEB’in kuruluş amacının ve TÜSEB bünyesinde yürütülen çalışmaların anlatılmasıyla başlayan programda, proje destek süreçlerine yönelik ön değerlendirme ve karar aşamaları ile yurt içi ve yurt dışı alımlarda proje yürütücülerinin alabilecekleri ön ödeme ve harcama üst limitlerine dair bilgiler verildi. Seminerin son bölümünde ise proje destekleri ve TÜSEB’in Ar-Ge vizyonu ile ilgili çok sayıda soru yanıtlandı.

Bilim insanları ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği seminerin çıktılarının ülkemize ve tüm insanlığa faydalı olmasını temenni ediyoruz.