TÜSEB / Haberler / TÜSEB ve Azerbaycan Sağlık Heyeti Toplantısı

TÜSEB ve Azerbaycan Sağlık Heyeti Toplantısı

TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Erhan Akdoğan, Türkiye Aşı Enstitüsü (TAE) Başkanı Prof. Dr. Ateş Kara ve TÜSEB Dış İlişkiler Daire Başkanı Fatih Karademir, TURKOVAC’ın yurt dışı Faz-3 çalışmaları kapsamında dost ve kardeş ülke Azerbaycanda yetkililer ile bir araya geldi. İlk olarak Azerbaycan Sağlık Bakan Yardımcısı Viktor Gasimov, Etik Kurul Başkanı Prof. Eldar Garayev, Azerbaycan Ulusal Tıbbi Önleme Araştırma Enstitüsü Başkanı Prof. Adil Allahverdiyev, Uluslararası Koordinasyon ve Kamu İlişkileri Daire Başkanı Emin Mamedov, Uluslararası Daire Başkanı Yardımcısı Dr. Gulsum Gurbanova ile bir araya gelindi. İkinci görüşme Sağlık Bakan Vekili Dr. Teymur Musayevin ile gerçekleştirildi.

Azerbaycanlı yetkililere ilk yerli COVID-19 aşımız TURKOVAC ’ın devam eden Faz-3 çalışmaları hakkında bilgi verildi. Görüşmede Azerbaycan’da gerçekleştirilmesi planlanan Faz-3 çalışmasına ilişkin yol haritası çizildi.

TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Erhan Akdoğan ve beraberindeki heyet Azerbaycan’da ki görüşmelerin yanı sıra Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Doç. Dr. Cahit Bağcı’yı makamında ziyaret etti. Büyükelçiye, TURKOVAC’ ın Azerbaycan’ da yapılması planlanan klinik çalışması hakkında bilgiler verildi.