TÜSEB / Haberler / TÜSKA Kalite Günleri Başlıyor...

TÜSKA Kalite Günleri Başlıyor...

Ülkemizde sağlıkta kalite alanında bilimsel bilgilerin ve uygulama deneyimlerin paylaşılarak kalite kültürünün sürekli geliştirilmesi TÜSKA'nın en önemli misyonudur. Özellikle sağlık alanında karar alma ve uygulama noktasında yön veren kurum temsilcilerinin konuyla ilgili mevcut ve gelecek vizyonlarının paylaşılması ve değerlendirilmesinin ülkemiz sağlık sistemine katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

Bu kapsamda 2019 yılı Şubat ayından itibaren her ay olmak üzere, Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) işbirliği ile "TÜSKA Kalite Günleri" adı altında bir organizasyon düzenlenmesi planlanmıştır. Bu toplantılarda sağlıkta kalite ve ilişkili alanlarda karar verici konumunda olan kurum temsilcileri ile sağlık bilimi ve pratikleri üzerine paylaşımlar yapılması amaçlanmıştır. 

TÜSKA Kalite Günleri'nin ilk konuğu Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr.Cevdet ERDÖL olup, 12 Şubat 2019 tarihi saat 14:00 - 16:00 arasında etkinlik gerçekleştirilecektir. TÜSKA Kalite Günleri'ne sağlık sektörü ve sağlık sektörü ile ilgili alanlarda görev yapan yöneticiler, akademisyenler, öğrenciler, çalışanlar ve halkımız davetlidir.

Davetli Konuşmacı: Prof. Dr. Cevdet ERDÖL

Konu: SBÜ'nün Sağlık Sistemindeki Yeri ve Önemi

Toplantı Tarihi: 12 Şubat 2019 / 14:00 - 16:00

Toplantı Yeri: Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Tıp Fakültesi Şehit Tbp. Ütğm. Bahadır YURTBAŞ Amfisi

Düzenleme Kurulu

Doç.Dr.Umut BEYLİK (TÜSKA Sorumlusu)

Şeref SARIİPEK (SBÜ Genel Sekr. Yrd.)

Makbule MERİÇ (SBÜ Şb.Md.)

Uzm. Ceren CAN (TÜSKA)

İletişim

Tel: 0(312) 920 15 00 - 01

E-Posta: tuskadep@tuseb.gov.tr

  • Sağlık Bakanlığı
  • TÜBİTAK
  • NIH
  • Max Planck
  • INSERM