TÜSEB / TÜSKA / Haberler / MMK Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Çalışma Grubu ilk toplantısı gerçekleştirildi.

MMK Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Çalışma Grubu ilk toplantısı gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanlığı ve TÜSEB Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü (TÜSKA) işbirliği ile ülkemizde sağlık hizmetleri alanında Mükemmeliyet Merkezleri (MM) oluşturulması amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında 08.09.2020 tarihinde, saat 14:00’de online ortamda MMK Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Çalışma Grubu ilk toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Sağlık Bakan Yardımcısı ve MMK Başkanı Sayın Prof. Dr. Muhammet GÜVEN’in Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yrd. Dr. Muhammed Ertuğrul EĞİN, Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü Başkanımız Prof. Dr. Figen ÇİZMECİ ŞENEL, Enstitümüz çalışanları Uzm. Demet GÖKMEN KAVAK, Uzm. Ceren CAN ve Uzm. Ayşe Sibel ÖKSÜZ ile MMK Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Çalışma Grubu üyeleri katılım sağlamışlardır.

MMK Başkanı Prof. Dr. Muhammet GÜVEN tarafından gerçekleştirilen açılış konuşmasında; sağlık hizmet sunumu kalitesinin sürekli artırılması ve sürdürebilirliğinin sağlanması için akreditasyon çalışmalarının ve Mükemmeliyet Merkezlerinin önemini vurgulandı. Enstitü Başkanımız Prof. Dr. Figen ÇİZMECİ ŞENEL tarafından “Türkiye Sağlık Hizmetleri Ulusal Mükemmeliyet Merkezi Sistemi” ve TÜSKA Akreditasyon Standartları Birim Sorumlusu Uzm. Demet GÖKMEN KAVAK tarafından “MMK Çalışma Gruplarından Beklentiler ve Çalışma Şablonu” hakkında sunumlar gerçekleştirilip bilgi paylaşımında bulunuldu. Bilgilendirme sunumlarının sonunda, katılımcılarla karşılıklı görüş alışverişi ile MMK Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Çalışma Grubu çalışmalarına yönelik planlama yapıldı. 

Mükemmeliyet Merkezlerine yönelik yürütülmekte olan tüm çalışmaların ülkemiz için hayırlı olmasını dileriz.