TÜSEB / TÜSKA / Haberler / Pratik Eğitim Programı Yapılması Hakkında Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adaylarının Dikkatine!

Pratik Eğitim Programı Yapılması Hakkında Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adaylarının Dikkatine!

Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelenen Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayı Pratik Eğitim Programı 7-11 Eylül 2020 tarihlerinde düzenlenecek olup, görevlendirme yazıları katılımcıların mail adreslerine gönderilmiştir. Eğitim uygulaması ile ilgili hususlar aşağıdaki gibidir:
•    3 Eylül 2020 tarihinde Zoom üzerinden teorik eğitim verilecektir. Bu eğitime katılım bilgileri daha sonra bildirilecektir.
•    7 ve 8 Eylül 2020 tarihlerinde Ankara Şehir Hastanesi'nde eğitimciler tarafından Zoom Meeting üzerinden  online eğitim verilecek olup eğitime katılım için gerekli bilgiler daha sonra bildirilecektir.
•    9, 10, 11 Eylül 2020 tarihlerinde Sağlık Bakanlığı (Bilkent Yerleşkesi)  toplantı salonunda tüm katılımcılar, mail adreslerine gönderilen plana göre mülakata alınacaktır. Denetçi adaylarının mülakat için planda belirtilen tarihte ve saatte hazır bulunmaları gerekmektedir. Adayların  mülakat saatinden 15 dakika önce salona  gelmeleri ve mülakat süresince Covid-19 ile ilgili sosyal yaşam kurallarına azami riayet etmeleri önem arz etmektedir. 
•    Mülakat için her aday yine mail adreslerine gönderilen şablona göre Ön Hazırlık Raporlarını (Ön Hazırlık Raporu: teorik eğitim öncesi her bir adayın hazırladığı ilgili SAS bölümüne ait rapordur) en çok 5 dakika içinde sunacak şekilde sunum yapacaklardır. Adaylar; teorik sınav konuları, davranış, nosyon, yaklaşım başta olmak üzere denetçi nitelikleri kapsamında değerlendirilecektir. 
•    Nihai sonuçlar 15 gün içinde duyurulacak olup sertifikalandırma süreci buna göre yürütülecektir.      
•    Katılımcılara Covid-19 süreciyle ilgili hastanelerde normale dönüşün gerçekleşmesinin  ardından pratik eğitim programı çerçevesinde bir Kapasite Geliştirme Eğitimi verilecektir. 
  Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adaylarına duyurulur.

Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü