TÜSEB / TÜSKA / Haberler / Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayı Temel Eğitim Programı Tamamlanmış ve Aday Değerlendirme Sonuçları Açıklanmıştır!

Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adayı Temel Eğitim Programı Tamamlanmış ve Aday Değerlendirme Sonuçları Açıklanmıştır!

Enstitümüz tarafından 24-28 Şubat 2020 tarihleri arasında teorik bölümü gerçekleştirilen ancak pratik bölümü Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelenen eğitim programı 07-11 Eylül 2020 tarihleri arasında tamamlanmıştır.

7-8 Eylül 2020 tarihlerinde Ankara Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Hastanesi ile Merkez Laboratuvarında webinar üzerinden düzenlenen pratik eğitimde adaylara SAS bölümlerinden Doküman Yönetimi, Kalite Yönetim Yapısı, Eğitim Yönetimi, Olay Bildirim Sistemi, Güvenli Cerrahi ve Laboratuvar Hizmetleri konularında uygulamalı eğitim verilmiştir.

9-10-11 Eylül 2020 tarihleri arasında ise tüm adaylar Ön Hazırlık Raporlarını Değerlendirme Komisyonuna sunmuş ve komisyon tarafından mülakatları gerçekleştirilmiştir.Bu kapsamda teorik ve pratik eğitim sonucu gerçekleştirilen yazılı sınav ve mülakatlar kapsamında Değerlendirme Komisyonu tarafından belirlenen aday değerlendirme sonuçlarına aşağıdaki dokümandan ulaşılabilmektedir. 

Öncelikle tüm adaylara ilgi, katılım ve emekleri için teşekkürlerimizi sunar, aldıkları eğitimin hem kendilerine ve hem de çalıştıkları kurumlara değer katmasını temenni ederiz. 

Sonuçlara göre 70 ve üzeri puana ulaşan adaylar “Yeterli” olarak değerlendirilmiş ve sertifikasyon süreçleri başlatılmıştır. Bu kapsamda e-mail adreslerine Etik Sözleşme gönderilecek olup akabinde sertifikalandırılmaları gerçekleştirilecektir. 

50-69 arası puan alanlar ise “Kısmen Yeterli” olarak değerlendirilmiştir ve Enstitümüzce düzenlenecek olan ilk Kapasite Geliştirme Eğitimine çağrılacaklardır. Kapasite Geliştirme Eğitiminde belirlenecek usüle göre yapılacak olan değerlendirme (yazılı ve/veya mülakat) sonucu adaylar önceki sınav puanları dikkate alınmaksızın 70 ve üzeri puan almaları halinde sertifikasyon süreçleri başlatılabilecektir.

Sağlıkta Akreditasyon Denetçi Adaylarına duyurulur.   

Aday Değerlendirme Sonuçları için tıklayınız.