TÜSEB / Manşetler / SSPE Ve DMD Hastalıklarının Teşhis ve Tedavisine Yönelik Proje Ön Başvuruları Alınmaya Başlamıştır

SSPE Ve DMD Hastalıklarının Teşhis ve Tedavisine Yönelik Proje Ön Başvuruları Alınmaya Başlamıştır

Proje Ön Başvurusunun Konusu: Santral sinir sisteminde kızamık virüsü ile oluşan ilerleyici, ölümcül bir yavaş virüs enfeksiyonu olan Subakut sklerozan panensefalit (SSPE), hızlı seyirli ve tedavisi olmayan bir hastalıktır. DMD (Duchenne Musküler Distrofi) ise çocuklarda 3 ile 5 yaşları arasında ortaya çıkan, henüz bilinen kesin bir tedavisi olmayan hastalıklardandır ve İlerleyici kas yıkımına neden olan genetik bir hastalıktır.

TÜSEB, söz konusu hastalıkların teşhis/tedavisine yönelik gerçekleştirilmesi planlanan çalışmaların konu ve kapsamını, ülkemizdeki araştırmacı potansiyelini, umut vaat eden araştırmaların güncel durumunu tespit etmek amacıyla, SSPE ve DMD proje ön başvuruları almaya başlamıştır.

Bilimsel araştırma proje önerilerinizin özetini içeren başvurularınızı (formu indirmek için tıklayınız) veya Form içeriğine sadık kalarak hazırlayacağınız en fazla 5 dakika ve 20 MB büyüklüğündeki video-sunumlarınızı 03.12.2021 tarihi saat 17.00’ye kadar onbasvuru@tuseb.gov.tr adresine gönderebilirsiniz.

31.12.2021’de tamamlanacak ön değerlendirme sonucunda proje ön başvurunuzun kabulü veya reddi tarafınıza bildirilerek ileri işlemler için tbys.tuseb.gov.tr üzerinden resmi başvurunuz alınacaktır.

Ön Başvuru Formu İçin Tıklayınız.